Oficjalny portal: Zespół Placówek Oświatowych

Biuletyn Informacji Publicznej
Zespół Placówek Oświatowych
w Suchej

Menu główne

Przejdź do: Wersja kontrastowa
Przejdź do strony: Biuletyn Informacji Publicznej (www.gov.pl/bip)


Wyszukiwarka

Spotkanie z podróżnikiem


Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj
W piątek, 12 kwietnia, gościliśmy w naszej szkole  przedstawiciela „Grupy Trzask” – członka grupy młodych ludzi ciekawych świata i dążących do jego poznania, których mottem przewodnim jest „Żyj swoimi marzeniami, ale nie prześnij swojego życia”. Tematem spotkania było Maroko.
Podczas 70-minutowej prelekcji w naszej szkole, Pan Rafał opowiadał o afrykańskim kraju – Maroko. Uczniowie wszystkich klas mieli okazję dowiedzieć się m.in. dlaczego kameleon zmienia kolor skóry i w jaki sposób to robi, jak powstała Sahara, dlaczego można zgubić się w Fezie – prawdopodobnie najbardziej skomplikowanym mieście świata, w jaki sposób skutecznie targować się w Maroku. Uczniowie mogli zobaczyć potężne lasy cedrowe i ich mieszkańców – makaki, magoty, również słynny Meczet Hassana II i odwiedzić Majorelle – najpiękniejszy ogród świata.
Zajęcia okazały się bardzo interesujące. Nawet po zakończeniu niektórzy interesanci pozostali, żeby dopytać o szczegóły ciekawych miejsc Maroka, jak również obejrzeć i dotknąć rekwizytów przywiezionych z tego kraju.
Dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.
[J.L.]
 
 

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Izabela Leś-Borkowska (2024-05-19 17:03:42)
Informację zmodyfikował(a): Izabela Leś-Borkowska (2024-05-19 17:04:41)
Liczba odwiedzin: 21
Do góryBanery dolne

Galeria zdjęć

Stopka

Zamknij