Oficjalny portal: Zespół Placówek Oświatowych

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj
29 listopad 2023

26 listopad 2023

24 listopad 2023

„Krew darem życia” to powiatowy konkurs plastyczny dla uczniów klas I –IV oraz V-VIII szkoły podstawowej , w którym jak co roku udział biorą dzieci z naszego Zespołu Placówek Oświatowych w Suchej. Wykonane przez dzieci prace zostały przez nie sfotografowane aparatem uzyskanym z projektu Laboratoria Przyszłości. Spośród prac 107 prac nadesłanych na etap powiatowy konkursu wyłoniono po 3 laureatów oraz 3 osoby wyróżnione w danej kategorii wiekowej:

Klasy I – IV

Miejsce I – Leoni Skóra - opiekun Anna Dimitrow

Klasy V- VIII

Miejsce II-Zlata Onyshchenko- opiekun Beata Frank

Wyróżnienie : Joanna Gawlik, Katarzyna Piechota- opiekun Beata Frank
[B.F.]


24 listopad 2023
    23 listopada w naszej szkole, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.
Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, wprost bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy.
    Dzieci poznały historię powstania pluszaków, każdy z bajkowych misiów miał dla dzieci zadanie. Nie brakowało zabawy  o tematyce misiowej. Chętne dzieci mogły skosztować także przysmaku nie miodku, ale słodkich lizaków.
     Już dziś z niecierpliwością oczekują na kolejne Święto Pluszowego Misia.
(E.S.)
 

20 listopad 2023
Listopad był wyjątkowym miesiącem dla społeczności szkół w Dziewkowicach, Szymiszowie i Suchej. Odwiedziły ich uczniowie i nauczycielki z Norwegii, którzy we wrześniu gościli delegację naszej gminy w Moss. Współpraca między szkołami jest jednym z działań zawartych w Projekcie „Wzrost produkcji energii ze źródeł odnawialnych oraz poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych w gminie Strzelce Opolskie” finansowanego z Funduszy Norweskich.

20 listopad 2023
Uczniowie z klasy I uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych przygotowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Wszystkim dzieciom zostały przybliżone prawa dziecka oraz ich wielka ranga. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, gdzie mogą się zgłosić, gdy ich prawa nie są przestrzegane. Wspominaliśmy również Janusza Korczaka, który nieustannie podkreślał, że dziecko w żadnym momencie swojego życia nie może być przedmiotem manipulacji świata dorosłych.
[A.D.]

20 listopad 2023

20 listopad 2023


17 listopad 2023
Zapraszamy do przyłączenia się do inicjatywy naszych Rodziców


15 listopad 2023

1 | 2
Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Teresa Furman (2020-12-16 09:45:26)
Informację zmodyfikował(a): Izabela Leś-Borkowska (2023-11-29 14:46:12)
Liczba odwiedzin: 39575
Do góryBanery dolne

Galeria zdjęć

Stopka

Zamknij