Oficjalny portal: Zespół Placówek Oświatowych

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

W Wielkiej Fabryce Elfów

22 grudzień 2022
22 grudnia 2022 r. uczniowie klasy I, II i III odwiedzili Wielką Fabrykę Elfów w Fabryce Porcelany w Katowicach. Elfy na życzenie Św. Mikołaja oprowadziły najmłodszych po zakamarkach swojej Wielkiej Fabryki.
Elf Ważniak zaprezentował dzieciom Księgę z legendami Wielkiej Fabryki Elfów. Okazało się, że Elf Urwihultaj wyrwał kartki Ósmej Legendy, których dzieci pod opieką Elfa Przewodnika będą szukać w fabryce.
W trakcie zabawy dzieci odnajdywały poszczególne kartki, aby na końcu złożyć w całość Ósmą Legendę. Podczas bajecznej podróży po Fabryce uczniowie odwiedzili 10 punktów z atrakcjami. Poszczególne atrakcje związane były z aktywnościami ruchowymi pozwalającymi spożytkować energię, zadaniami zręcznościowymi, zabawami interaktywnymi oraz zagadkami logicznymi i zadaniami edukacyjnymi.
Nie zabrakło również zadań typowo świątecznych, takich jak pisanie listu do Świętego Mikołaja. Na koniec Elfy zaprowadziły dzieci do samego Świętego Mikołaja. W pięknym pokoju przy kominku obok choinki siedział sam Święty Mikołaj. Uśmiechał się serdecznie i zapraszał dzieci do siebie. Każdy mógł z nim osobiście porozmawiać i powiedzieć o wymarzonym prezencie. Mikołaj wręczył każdemu uczestnikowi Dyplom Pomocnika Elfa.
To był wspaniały dzień. Jesteśmy pewni, że Mikołaj postara się spełnić dzieci życzenia. Dzieci były pod wielkim wrażeniem – z pewnością ta wycieczka na długo pozostanie w ich pamięci.
[J.O.]


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Izabela Leś-Borkowska (2023-01-22 11:53:56)
Informację zmodyfikował(a): Izabela Leś-Borkowska (2023-01-22 12:01:02)
Liczba odwiedzin: 35911
Do góryBanery dolne

Galeria zdjęć

Stopka

Zamknij